piątek, 24 maja 2013

Inspiracje na wolny czas (6) - Poduszki

Jak wiadomo, przysłowiowy szewc bez butów chodzi, a właścielka sklepu z tkaninami na kanapie trzyma stare, wymięte poduszki w pasy z pewnego znanego sklepu na I. (który skądinąd bardzo lubię). Dzisiaj po raz kolejny w polskim serialu zobaczyłam, i to w dwóch mieszkaniach, takie same poduszki, i choć wystąpiły także na kanapie Carrie w serialu Homeland, powiedziałam dość - czas na coś nowego. Tym bardziej, że tkaniny z ostatnich dostaw są bardzo "poduszkowe", i aż się prosi aby z nich coś uszyć. W związku z tym zatonęłam w inspiracjach, bo poduszka poduszce nierówna. Sami zobaczcie:

Poduszka pamiątkowa - przyjacółki Laury Normandin na jej baby shower wyszyły poszczególne kwadraty, a następnie zszyły w poduszkę. Swoją drogą, wielka szkoda, że Laura nie pisze dalej tego bloga, jest wspaniały i bardzo inspirujący.

WREN handmade

"Sprocket Pillow" - czyli świetny sposób na wykorzystanie skrawków. Niestety, nie znalazłam nigdzie wypełnienia do okrągłej poduszki, więc trzeba by uszyć oprócz poszewki i środek do niej. Tutorial znajdziecie u Cluck Cluck Sew.

Cluck Cluck Sew

Patchworkowe wałki - razem z tutorialem od Noodlehead.

Noodlehead

Jeszcze jedna okrągła poduszka razem z instrukcjami - wydaje się dość prosta do uszycia, chociaż wypustka może być wyzwaniem.

sew4home

I jej przeciwieństwo - proste kształty, tkanina i gąbkowy środek:

Link Outdoor via Stylebeat
Podoba mi się pomieszanie wzorów i kolorów:Ale może najlepsza jest prostota, sama barwa i wzór na tkaninie?

Cotton and Flax Shop, Etsy
Jeśli chcecie obejrzeć więcej inspiracji, nie tylko poduszkowych, zajrzyjcie do Ładnych tkanin na portalu Pinterest!

2 komentarze:

  1. okrągła pyszna a właściwie to wszyskie suuuper!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne, niesamowite wzory i te kolory! Uwielbiam pastelowe odcienie!

    OdpowiedzUsuń