poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Inpiracje na wolny czas (3) - z laminowanych tkanin

Bawełna laminowana tym różni się od tradycyjnej ceraty, że jest miękka, delikatna w dotyku, ale jednocześnie bardzo wytrzymała. Nie zawiera szkodliwych substancji (takich jak metale ciężkie i ftalany), więc można ją stosować do szycia produktów dla dzieci.

Kopalnią wskazówek, jak szyć z bawełny laminowanej jest blog OilCloth Addict. Podpowiada, jakiej stopki użyć, jak wykańczać szwy, jak szyć, aby nie używać szpilek, które robią dziurki w warstwie laminatu.

Co szyć? Bawełna laminowana przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy tkaniny nieprzemakalnej i łatwej do wyczyszczenia - a więc przewijaki, maty podróżne do przewijania, śliniaki i obrusy dla dzieci (zwłaszcza ćwiczących samodzielne jedzenie :-)). Poduszki i obrusy ogrodowe. Śniadaniówki i torby piknikowe. Kosmetyczki, piórniki, pudełka na łazienkowe drobiazgi. Fartuchy kuchenne, fartuchy ogrodowe z kieszonkami na narzędzia. Może jeszcze coś przychodzi Wam do głowy?

tumblingblocks.net

thelongthread.com

Darling Octopus

craftaholics anonymous

Oilcloth Addict

W Ładnych tkaninach znajdziecie piękne róże, różyczki i grochy z kolekcji Sugar Hill, a także kilka wzorów dziecięcych, a do pracowni krawieckiej - piękną czekoladową tkaninę w kolorowe maszyny do szycia. Mamy w ofercie także wypełnienie termoizolacyjne, które przyda się do szycia toreb piknikowych.

Bawełna laminowana Sugar Hill

1 komentarz:

  1. Widziałam nawet ostatnio uroczą torebeczkę z tego rodzaju tkaniny.

    OdpowiedzUsuń