czwartek, 11 czerwca 2015

Ważne ogłoszenia :-) piknik i szyciowa akcja charytatywna

Od kilku lat w czerwcu na naszej warszawskiej Ochocie grupa zapaleńców organizuje Piknik Sąsiedzki. To bardzo przyjemna impreza, która kończy się prawdziwa potańcówką pod drzewami pięknego Parku Wielkopolski :-) Mała dygresja: mamy do tych drzew ogromny sentyment, były sadzone przez naszych Dziadków i Babcie, teraz oczyszczają powietrze zatruwane przez okropną ulicę Wawelską, a mimo to od czasu do czasu musimy ich bronić przed wycinką:-(
W tym roku piknik w najbliższą sobotę, 13 czerwca, a my będziemy mieć stoisko ze swoimi wyrobami "uszytkami" i mini warsztaty dla dzieci - będziemy szyć woreczki na skarby. Dokładny program pikniku znajdziecie na blogu Ochocian. Serdecznie zapraszamy!
Kolejne ważne wydarzenie w następną sobotę - 20 czerwca, razem z grupą Warszawa Szyje,   Fundacja Spełnionych Marzeń i Dobrym Miejscem , szyjemy lalki, które będą ozdabiane i ubierane przez dzieci - pacjentów 2 oddziałów warszawskiego szpitala na Litewskiej – onkologii i hematologii.

Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne, poza tym jest to wspaniała odskocznia od szpitalnego życia, gdy człowiek jest na stałe zamknięty na małej przestrzeni. A najbardziej lubią robić rzeczy, którymi się potem mogą bawić, więc na pewno oszaleją ze szczęścia, gdy będę mogła im zorganizować takie wspaniałe zajęcia! - mówi Ewa, prowadząca zajęcia w szpitalu.


Więcej szczegółow na temat tej akcji znajdziecie tutaj . Serdecznie zapraszamy do udziału! (warto wczesniej uprzedzić organizatorów, czy dysponujecie własną maszyną i możecie ją przywieźć na wspólne szycie, czy też potrzebujecie sprzętu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz