czwartek, 15 stycznia 2015

Co nowego - tkaniny ręcznie farbowane

W Ładnych tkaninach wyjątkowe nowości - tkaniny ręcznie farbowane, autrostwa Marzeny Krzewickiej.Tym razem są to unikalne kupony tkanin bawełnianych , kolorowe mandale i japońskie shibori w bieli i błękicie.

Tkaniny ręczne farbowane- mandala multikor

Tkaniny ręczne farbowane- mandala niebieska

Tkaniny ręczne farbowane- mandala niebiesko-czerwona

Tkaniny ręcznie farbowane - shibori

Tkaniny ręcznie farbowane - shibori

Tkaniny ręcznie farbowane - shibori

Tkaniny ręcznie farbowane - shibori

Są to tkaniny bawełniane świetnej jakości, ręcznie farbowane za pomocą barwników Procion MX, które używane są obecnie przy farbowaniu tkanin bawełnianych – pościelowych, ubraniowych i patchworkowych – przez najlepszych producentów tkanin. Barwniki te gwarantują intensywną i trwałą barwę. Tkaniny nimi barwione nie farbują, powinny być prane w temperaturze maks. 30-40ºC.

Tkaniny ręcznie farbowane są typu One of a kind, czyli unikatowe i niepowtarzalne. Możecie z nich szyć klasyczne narzuty lub poduszki, używając tylko farbowanych tkanin albo mieszając je z wzorzystymi lub jednolitymi. Świetnie nadają się do szycia art quiltów - ponieważ nie są jednolite, dają efekt malarski, więc warto ich używać w quiltowych krajobrazach, portretach lub abstrakcjach. Ten efekt malarski można również wykorzystać w quiltach z aplikacjami lub witrażowych. Kupony z mandalami i shibori można też wykorzystać do uszycia efektownych poduszek. 


Tkaniny ręcznie farbowane będą przygotowywane także na zamówienie - w innych kolorach lub rozmiarach niż będące w aktualnie w sprzedaży. Termin realizacji zamówienia 10-14 dni.

1 komentarz: