sobota, 7 grudnia 2013

Świąteczne inspiracje - girlanda

W tym roku trudno mi odnaleźć się w przedświątecznej atmosferze. Tak długo pogoda była jesienna, że zima wydawała się abstrakcją, doba jest za krótka na uporanie się ze wszystkimi obowiązkami i nie ma kiedy zadbać choć o zapalenie świecy - pierwszy tydzień Adwentu minął bardzo szybko. Dopiero Ksawery z wichrem i śniegiem sprawił, że poczułam, że święta są blisko, tym bardziej, że 6 grudnia przez cały dzień moje ulubione radio grało prawie wyłącznie przedświąteczne i świąteczne piosenki.

Przez wiele miesięcy nasz sklep nie miał szyldu, ale znakiem rozpoznawczym była girlanda kolorowych chorągiewek w oknie. Niektórzy nawet tylko dzięki niej do nas trafili, nie znając dokładnego adresu! Teraz mamy już pięknie wyklejone szyby, ale i tak postanowiłam uszyć i powiesić nowe proporczyki, bardziej świąteczne, i nie pozostawiające wątpliwości, że za tymi drzwiami są naprawdę ładne tkaniny!


Uszycie takiej girlandy nie jest trudne - to świetne zadanie dla początkujących! Trochę wycinania, 2 godziny przy maszynie, prasowanie, i gotowy efekt cieszy oczy!


gardenpicture

Girlandy mogą mieć różne kształty, bardziej lub mniej rustykalne, ze schowanymi szwami, lub wykończone ząbkowanymi nożyczkami:

rusticsilk
sewmamasew.com

sadieandlance.blogspot.com

Ja skorzystałam z tutoriala Tutinelli, która świetnie krok po  kroku pokazuje, jak uszyć trójkątne proporczyki:

Tutinella

Z grubego kartonu wycięłam szablon - trochę większy, niż ten z tutoriala, o podstawie szer. 17 cm i wysokości 19 cm i przygotowałam tkaniny - świąteczny zygzak i kropki Roberta Kaufmana, czerwony Metro Living, zielony i czerwony zygzak Riley Blake Designs, resztki czerwonego i kropkowego kretonu. Lamówkę przygotowałam sama - zaprasowałam odpowiednio pasek kretonu w czerwone kropki.


Tak się prezentują nasze nowe proporczyki:

1 komentarz:

  1. bardzo ladne te ozdoby, na Swieta wygladaja super, tworza swiateczna atmosfere, ania

    OdpowiedzUsuń