piątek, 22 lutego 2013

Inspiracje na wolny czas - quiet book

Mam pewne podejrzenia, że za nazwą quiet lub busy book kryje się pomysł, że te książeczki te są po to, żeby zająć dziecko tak, aby dało trochę spokoju dorosłym…Inna nazwa pojawiająca się w sieci to activity book, co jest może bardziej neutralne. Tak czy inaczej, chodzi o ręcznie wykonywane książeczki z różnymi zadaniami dla dziecka, dostosowanymi do jego wieku i umiejętności. 
Drobne elementy dające się przyczepiać i odczepiać w nieskończoność, sznureczki do wiązania, koraliki do przewlekania, liczenie samochodzików, kropek, gwiazdek, łączenie podobnych kształtów i kolorów – pomysłów na zawartość książeczki jest bez liku, i można je dostosować do upodobań dziecka. 

Sewingbelle
 Nauka liczenia – ile jest rodzynek na babeczce? 


Home made by Jill
 Małe paluszki ćwiczą zapinanie guzików na kwiatkach

Creative living with a toddler
 Książka - domek dla lalki
 

sewingbelle.blogspot.com
Biblijne opowieści - Arka Noego

Quiet books nie dają mi spokoju. To jest numer jeden na mojej liście rzeczy do zrobienia, gdy będę miała choć odrobinę wolnego czasu. 

A z czego zrobić takie książeczki? Na pewno przydadza się arkusze sztywniejszego filcu na strony, można  także je uszyć z tkanin wzmocnionych przyklejanym usztywnieniem. Warto zbierać kawałki tkanin z ciekawymi fakturami i wzorami, guziki, sznurki, korale i koraliki różnej wielkości, zatrzaski, sprzączki i zapięcia. No i oczywiście rzep (velcro), najlepiej w wielu kolorach - przecież przyczepianie i odczepianie bez końca jest najfajniejsze!

2 komentarze:

  1. Fajne pomysły, szczególnie ten z Arką. Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Great post. Quiet Books available online through renowned stores are designed professionally using materials that do not harm kids.

    OdpowiedzUsuń